Πώς θα συμπληρώσεις το Μηχανογραφικό σου Δελτίο;

Σας ενημερώνουμε ότι το ΚΕΣΥΠ Λιβαδειάς στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων του και υποστηρίζοντας τη διαδικασία συμπλήρωσης του μηχανογραφικού δελτίου των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης διοργανώνει :

α. Γενική Ενημέρωση για τη Συμπλήρωση του Μηχανογραφικού Δελτίου

Η ενημέρωση αφορά στην διαδικασία και την αποτελεσματικότερη μέθοδο ηλεκτρονικής συμπλήρωσης του Μηχανογραφικού Δελτίου των Υποψηφίων και θα διεξαχθεί την Δευτέρα 27 Ιουνίου 2016 και ώρες 10.00 ? 12.00 στην αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Διοικητηρίου (Φίλωνος 35-37, Ισόγειο).

β. Εργαστήρια Ενημέρωσης για Σχολές και Τμήματα ανά Ομάδα Προσανατολισμού

Τα Εργαστήρια αφορούν στην πληροφόρηση για Σχολές και Τμήματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης που ανήκουν στα Επιστημονικά Πεδία Εξειδίκευσης της κάθε Ομάδας Προσανατολισμού.

Τα εργαστήρια θα διεξαχθούν την Τρίτη 28, Τετάρτη 29 και Πέμπτη 30 Ιουνίου 2016 και ώρες 10.00-12.00 (βλ. κάτωθι Ενδεικτικός Προγραμματισμός Εργαστηρίων) στην αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Διοικητηρίου (Φίλωνος 35-37, Ισόγειο)

Η υλοποίηση της Γενικής Ενημέρωσης και των Εργαστηρίων αναμένεται βοηθήσει άμεσα και αποτελεσματικά τους ενδιαφερόμενους μαθητές/τριες να ξεκαθαρίσουν τις επιλογές τους. Για το λόγο αυτό, και για την διευκόλυνση των μαθητών, ο σχεδιασμός προβλέπεται να είναι ο κάτωθι:

? Ο Διευθυντής του σχολείου ή ο εκπαιδευτικός ? σύνδεσμος του ΚΕ.ΣΥ.Π. ενημερώνει τους μαθητές/τριες για τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν α. τη Γενική Ενημέρωση και β. Το εργαστήριο συμπλήρωσης του μηχανογραφικού δελτίου τις προγραμματισμένες ημερομηνίες ανάλογα την Ομάδα Προσανατολισμού που ανήκουν

? Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή τηλεφωνικά (22613 50383 και 50384) ή ηλεκτρονικά στον σύνδεσμο που έχει αναρτηθεί (https://docs.google.com/forms/d/1t14BEeytZm6dnRvHUjc93B_0jlN53huvwVvYDdv5bqk/edit?usp=sharing) στην ιστοσελίδα του ΚΕΣΥΠ Λιβαδειάς (http://1kesyp.voi.sch.gr/portal/)

? Τα Εργαστήρια απευθύνονται αποκλειστικά σε μαθητές και θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας συμμετοχής. Ο ενδεικτικός προγραμματισμός των Εργαστηρίων είναι ο κάτωθι:

Θέμα Εργαστηρίου

Ημερομηνία και ώρα

Προσανατολισμός Ανθρωπιστικών

Σπουδών

Τρίτη 28 Ιουνίου 2016

Προσανατολισμός Θετικών

Σπουδών

Τετάρτη 29 Ιουνίου 2016

Προσανατολισμός Οικονομίας και

Πληροφορικής

Τετάρτη 30 Ιουνίου 2016

Ώρα διεξαγωγής: 10.00 π.μ. ? 12.μ.μ.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση μπορείτε να επικοινωνείτε με το ΚΕΣΥΠ Λιβαδειάς τηλεφωνικά (22613 50383 και 50384) ή ηλεκτρονικά (mail@1kesyp.voi.sch.gr)