ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Συμπλήρωση Αίτησης Στρατιωτικών Σχολών - Οδηγός ΣΜΥ

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

Δελτίο Τύπου (εδώ) εξέδωσε το Υπουργείο Παιδείας προς τους ενδιαφερόμενους για εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές προκειμένου να ενημερωθούν για την προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για την συμμετοχή τους στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ) των Στρατιωτικών Σχολών.

ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Η ΣΜΥ για τη βοήθεια των υποψηφίων των στρατιωτικών σχολών στη σωστή συμπλήρωση των αιτήσεών τους, δημιούργησε έναν Οδηγό Συμπλήρωσης Αίτησης Υποψηφίων Στρατιωτικών Σχολών

στην ιστοσελίδα : http://www.smy.gr/odigos-symplirosis-aitisis/

!ΠΡΟΣΟΧΗ!

Οι οδηγίες αυτές αποτελούν βοήθημα και δεν αντικαθιστούν την Προκήρυξη, την οποία πρέπει οι υποψήφιοι να μελετήσουν πριν υποβάλουν τα δικαιολογητικά!

Λήψη οδηγιών συμπλήρωσης της αίτησης σε αρχείο μορφής MS PowerPoint (*.pps):

Οδηγίες για τη Συμπλήρωση της Αίτησης Υποψηφίου 2014

Λήψη αρχείου (PDF, 1.25MB)