ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ 2014

Κοινοποιήθηκε από το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας η Προκήρυξη Διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών-τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ), Ευελπίδων (ΣΣΕ),Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ), Ικάρων (ΣΙ), Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ),Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ), Τεχνικών Υπαξιωματικών Πολεμικής Αεροπορίας (ΣΤΥΑ), Υπαξιωματικών Διοικητικών (ΣΥΔ) Πολεμικής Αεροπορίας για το 2014.

Σύμφωνα με την Εγκύκλιο, οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι χρειάζεται να ακολουθήσουν το χρονοδιάγραμμα ενεργειών που προτείνεται:

Τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσουν οι υποψήφιοι (Έλληνες με ελληνική ιθαγένεια) στις Σχολές της 1ης Προτίμησής τους είναι τα κάτωθι:

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε την εγκύκλιο.