ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΤΕΚ 2013

Το Υπουργείο Τουρισμού προκηρύσσει την εισαγωγή 575 μαθητών-τριών στις Επαγγελματικές Σχολές (ΕΠΑ.Σ.) και 325 καταρτιζόμενων στα Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.) για τις παρακάτω ειδικότητες ανά Εκπαιδευτική μονάδα όπως αυτές καθορίστηκαν στην υπ? αριθμ. 10322/13.5.2013 Απόφαση της Υπουργού Τουρισμού «Προγραμματισμός λειτουργίας των Επαγγελματικών Σχολών (ΕΠΑ.Σ.) και των Ινστιτούτων Επαγγελματικής Κατάρτισης του Υπουργείου Τουρισμού, για την εκπαιδευτική περίοδο 2013-2014» ΦΕΚ(1966/Β,).

Για τα κριτήρια εισαγωγής στις ΕΠΑΣ και τα ΙΕΚ δείτε την προκήρυξη εδώ

Ενημερωτικό Φυλλάδιο για Σχολές του Υπουργείου Τουρισμού από το ΚΕΣΥΠ Λιβαδειάς εδώ.