ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΕΑΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΕΑΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2011

Σε συνέχεια του από 26-9-2013 Δελτίου Τύπου του Υπουργείου Παιδείας, ανακοινώνονται τα αποτελέσματα νέας εγγραφής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση πολυτέκνων επιτυχόντων στις πανελλαδικές εξετάσεις 2011.

Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να τα πληροφορούνται μέσω της ιστοσελίδας του Υπουργείου   http://moreresults.minedu.gov.gr/polyteknoi2011.php πληκτρολογώντας

α) τον 8ψήφιο κωδικό αριθμό τους και

β) τα τέσσερα αρχικά γράμματα των προσωπικών τους στοιχείων (Επώνυμο ? Όνομα ? Πατρώνυμο ? Μητρώνυμο).

Καλούνται οι επιτυχόντες από Πέμπτη 24 Οκτωβρίου έως και Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2013 να προσέλθουν προσωπικά ή μέσω νομίμως εξουσιοδοτημένου εκπροσώπου τους για εγγραφή στην Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής τους προσκομίζοντας τα εξής δικαιολογητικά:

- Αίτηση εγγραφής (από τη Γραμματεία της Σχολής),

- Επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου,

- Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,

- Επικυρωμένο αντίγραφο ταυτότητας,

- Πιστοποιητικό πολυτεκνικής ιδιότητας εκδοθέν από την ΑΣΠΕ, το οποίο είτε ίσχυε τον Σεπτέμβριο του 2011 είτε είναι πρόσφατης έκδοσης, υπό τον όρο η πολυτεκνία να ίσχυε και τον Σεπτέμβριο του 2011, γεγονός που θα ελέγξει και θα επιβεβαιώσει η γραμματεία της κάθε σχολής ή του κάθε τμήματος.

- Υπεύθυνη Δήλωση του υποψήφιου (κατά το συνημμένο υπόδειγμα) στην οποία δηλώνεται ανάλογα με την περίπτωση ότι α) δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα   ή   β) είναι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα και θα προσκομίσει τη βεβαίωση διαγραφής του από την εν λόγω σχολή προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία νέας εγγραφής, εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την ανακοίνωση των προς νέα εγγραφή υποψηφίων από το οικείο τμήμα.

Για το Υπόδειγμα πατήστε εδώ.

Για τα αποτελέσματα πατήστε εδώ.

Για το Δελτίο Τύπου πατήστε εδώ.