ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΕΝ

Έως την Πέμπτη 11 Ιουλίου 2013 μπορούν οι Υποψήφιοι Πανελλαδικών Εξετάσεων να καταθέσουντα δικαιολογητικά τους στην ΑΕΝ που επιθυμούν, αφού έχουν επιλέξει τις αντίστοιχες ειδικότητες και Σχολές στο Μηχανογραφικό τους Δελτίο αλλά και έχοντας κριθεί ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ πνευματικά και σωματικά από τις αρμόδιες Υγειονομικές Επιτροπές.

Συγκεκριμένα, οι Υποψήφιοι της Βοιωτίας, χρειάζεται

• να δηλώσουν στο Μηχανογραφικό τους Δελτίο τις Σχολές των ΑΕΝ
  • να προμηθευτούν το Παραπεμπτικό από το Υπολιμεναρχείο Αντίκυρας
  • να απευθυνθούν για Υγειονομική Εξέταση σε μία εν λειτουργία Επιτροπή (Στυλίδα, Βόλος, Πειραιάς) έχοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά
  • να κριθούν ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ από την Επιτροπή
  • να υποβάλλουν όλα τα δικαιολογητικά όπως αυτά ορίζονται από την Εγκύκλιο τους σε όποια ΑΕΝ επιθυμούν (εκτός από των Οινουσσών)

Για το κείμενο της Προκήρυξης και τον Καθορισμό του αριθμού Εισακτέων στις ΑΕΝ, δείτε εδώ.